Regulatory instalacji grzewczych serii MIRECO.


    MIRECO, to rodzina naszych regulatorów CO produkowanych w kraju już od 12 lat. Urządzenia te są efektem wieloletniej współpracy z tysiącami użytkowników, ciągłego doskonalenia algorytmów pracy i wysokiej niezawodności urządzeń, przy umiarkowanej cenie. Wszystkie produkujemy w oparciu o własne zaplecze produkcyjne (posiadamy własne automaty do montażu SMD oraz urządzenia do lutowania automatycznego).

    Nasze regulatory nie są urządzeniami z gatunku „low cost” z prymitywnym sterowaniem dwustanowym pompą czy kotłem – to nowoczesna technika pozwalająca na optymalne sterowanie instalacjami grzewczymi CO i CWU, a także węzłami cieplnymi, nagrzewnicami powietrza, promiennikami w halach produkcyjnych czy też podgrzewaczami gazu w stacjach redukcyjnych.
Nakłady na instalację regulatora MIRECO zwracają się typowo przed upływem roku ! - tutaj jest przykładowe wyliczenie .


Regulatory MIRECO dają nie tylko oszczędności paliwa, ale także wyraźny wzrost trwałości instalacji.

    W niektórych przypadkach (np. ogrzewanie podłogowe) stosowanie najtańszych regulatorów dwustanowych jest wręcz szkodliwe (przy ogrzewaniu podłogowym możliwość pękania podłogi, radykalne zmniejszenie trwałości instalacji, pękanie kotłów żeliwnych itd.). Nasze algorytmy regulacji dzięki współpracy z tysiącami użytkowników są pod tym względem zdecydowanie lepsze i bardziej oszczędne. Oszczędzamy nie tylko paliwo, ale także instalację – jej trwałość znacznie wzrasta (choćby dzięki płynnej regulacji temperatury, nie ma gwałtownych skoków, jak przy sterowaniu pompą), a każdy remont jest przecież bardzo kosztowny. Do tego dochodzą tak użyteczne funkcje, jak redukcja tzw. „szczytów gazu”, ochrona kotłów żeliwnych, samoczynne wyłączanie obiegów i wiele innych, których na próżno by szukać w tanich regulatorach podobno „produkowanych” w Polsce ..... A przy tym nasze urządzenia wykonane w nowoczesnej technologii są stosunkowo tanie, dzięki czemu nakłady na instalację szybko się zwracają.


    Regulatory MIRECO można podzielić na dwie grupy :

MIRECO SL
MIRECO SL 
MIRECO 3


MIRECO 3 
   Pierwszą jest grupa urządzeń dedykowanych dla odbiorców indywidualnych – to MIRECO SL. Regulatory te są łatwe w obsłudze, mają intuicyjne menu okienkowe, oczywiście w języku polskim (czytelny wyświetlacz ma 4 linijki po 20 znaków). Typowy zakres zastosowań, to domy jednorodzinne, nieduże szkoły czy inne obiekty o maksymalnie trzech obiegach grzewczych plus ciepła woda użytkowa. Monitoring i zdalne sterowanie jest możliwe po dołączeniu niewielkiego modułu dodatkowego.

Szczegółowe dane techniczne regulatora MIRECO SL
   Druga grupa regulatorów – MIRECO 3 – przeznaczona jest do sterowanie większymi instalacjami, do 17 obiegów grzewczych. Zestaw funkcji jest dużo większy, niż w MIRECO SL, urządzenia te dysponują możliwością łatwej realizacji teletransmisji i zdalnego programowania. Nowością jest funkcja „TT” – „tania teletransmisja”. To łączność z wykorzystaniem telefonii GSM i krótkich wiadomości tekstowych SMS. Koszt instalacji takiego monitoringu jest bardzo mały, a możliwości stosunkowo duże (powiadomienie o awarii, odczyt stanu, kontrola zużycia gazu itd.).

Szczegółowe dane techniczne regulatora MIRECO 3


   
Nasze regulatory można rozbudowywać podobnie do typowego „peceta” – dołączenie dodatkowych modułów umożliwia sterowanie kolejnymi obiegami grzewczymi. Nie jest konieczne instalowanie kolejnych urządzeń – wystarczy podłączenie znacznie tańszych modułów rozszerzających.Pewną modyfikacją regulatora MIRECO 3 jest układ sterowania ogrzewaniem za pomocą promienników gazowych MIRECO 3 PG. To optymalna alternatywa dla ogrzewania obiektów o dużej kubaturze. Jedna sieć z regulatorem MIRECO 3 PG może obsłużyć do 192 promienników z indywidualnym sterowaniem w 32 grupach.

Promiennik

    Regulatory produkowane są na zamówienie (zwykle mamy dostateczny zapas magazynowy i wysyłamy urządzenia po uzgodnieniu), po dokładnym sprecyzowaniu konfiguracji instalacji. W komplecie dostarczane są wszystkie czujniki temperatury (w cenie regulatora, bez dodatkowych opłat). Montaż urządzeń winien być dokonany przez osoby posiadające stosowne umiejętności i ewentualne wymagane uprawnienia.

   
    Cennik urządzeń autamatyki grzewczej jest dostępny tutaj.