Zajmujemy się opracowaniem i produkcją specjalistycznych urządzeń elektronicznych analogowych i cyfrowych, na konkretne zamówienie kontahentów krajowych i zagranicznych (ponad połowa naszych opracowań jest przeznaczona na rynek niemiecki).

    Do najpoważniejszych naszych konstrukcji można zaliczyć :System sterowania żaluzjami i zaciemnieniem w Galerii Narodowej w Berlinie (Alte Nationalgalerie), składający się z ponad 140 jednostek połączonych w sieć o łącznej długości rzędu kilometra.System ten zapewnia naturalne oświeltenie obrazów zgromadzonych w galerii. Sterowanie odbywa się grupami przypisanymi do określonych stref galerii, w zależności od natężenia oświetlenia zewnętrznego. Sysetm jest podłączony do centralnego komputera sterującego całym obiektem
Alte Nationalgalerie 

Żaluzje


  

Markkleeberg

Markkleeberg
System sterowania kurtynami dźwiękochłonnymi w szkole muzycznej w Markkleeberg Niemcy.

System ten steruje specjalnymi kurtynami dźwiękochłonnymi (wykonanymi z miękkiego materiału) tak, aby uzyskać odpowiednią akustykę w sali. Możliwe jest wybranie jednej z 16 scen - każda scena określa, w jakim stopniu (w procentach) należy rozwinąć konkretną kurtynę.

Układ wykorzystuje standardowe napędy używane w żaluzjach, roletach itp. Ustawianie żądanego wysunięcia odnywa się poprzez dokładną kalibrację napędu, pomiar czasu jazdy w obu kierunkach wraz z poprawkami na kierunek i zakres jazdy. W ten sposób możliwe jest wykorzystanie tanich napędów, a także ich łatwa wymiana bez konieczności kłopotliwej kalibracji systemu.


Układ sterowania pompą podciśnieniową systemu stabilizacji pacjentów w badaniu tomograficznym BODYFIX dla kontrahenta niemieckiego.

Układ wykorzystuje zawór pracujący w układzie bocznikowym i w ten sposób reguluje podciśnienie w systemie "przysysania" pacjenta. Takie unieruchomienie jest konieczne dla zapewnienia ostrego obrazu tomografu.

Zawór jest sterowany silnikiem krokowym w trybie mikrokroku. Całość nie posiada żadnych przekładni, dzięki czemu uzyskano cichą i niezawodną pracę. To w końcu urządzenie medyczne, podlegające bardzo rygorystycznym próbom.

Urządzenie przeznaczone jest nie tylko na rynek niemiecki, ale także na eksport do USA.
Bodyfix elektronika

  


Sterownik Faltstore8
Układ sterowania żaluzjami z mikrosilnikami prądu stałego, z inteligentnym rozpoznawaniem zakresu ruchu, ze sterowaniem drogą radiową dla kontrahenta niemieckiego.

To kompaktowe urządzenie (jednostka sterująca "siedzi" na dolnej stronie płytki z LEDami i klawiszami) steruje do 8 napędów małych żaluzji. Układ automatycznie rozpoznaje zakres ruchu, położenia początkowe i końcowe. Pozwala także poprzez zadanie stopnia zamknięcia w % na położenia pośrednie. Układ nie wymaga drogich czujników położenia, sam się kalibruje poprzezz pomiar czasu jazdy i określenie korekt dla poszczególnych zakresów ruchu.

      Mamy też kilka ciekawych dokonań w zakresie techniki wojskowej - o tym można przeczytać tutaj.